KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 15482041

nr 1548 2041

Thyra Salomonsson

(1925-1991), Sverige

Etsning, Signerad, numrerad 4/30. Bildmått: 20x19 cm, yttermått inklusive ram: 43x37 cm

Thyra Salomonsson, svensk tecknare, grafiker och illustratör född 1925, död 1991.

Utrop:

500 kr

måndag 19 juni 2023
kl 19:06:47

  • Tema
  • 19 jun

Kvinnliga Konstnärer

Läs mer om Kvinnliga Konstnärer

Thyra Salomonsson

Läs mer om Thyra Salomonsson