KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 15482041
nr 1548 2041
Thyra Salomonsson
(1925-1991), Sverige
Etsning, Signerad, numrerad 4/30. Bildmått: 20x19 cm, yttermått inklusive ram: 43x37 cm
Thyra Salomonsson, svensk tecknare, grafiker och illustratör född 1925, död 1991.
Utrop:
500 kr
måndag 19 juni 2023
kl 19:06:47
19 jun
Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
Thyra Salomonsson
Läs mer om Thyra Salomonsson